O nama

Ekonomska škola Sisak, od 1 . rujna 2021 . god., obavlja svoju djelatnost na prvom katu zgrade Srednje strukovne Skole ,,Kotva”, u Sisku, Marijana Celjaka 88 b.

Temeljna i stalna zadaća Ekonomske škole Sisak je što uspješnije organizirati odgojno – obrazovni rad u cilju ostvarivanja zadaća nastavnog plana i programa za zanimanje ekonomist i poslovni tajnik, sukladno zakonskim i podzakonskim aktima te aktima škole.

Misija

– zajednica u kojoj se odgojno-obrazovni proces odvija u pozitivnom ozračju i
zadovoljava potrebe učenika za stjecanjem općih i strudčnih kompetencija
– osigurati uvjete za svakog učenika (individualna podrška učeniku od predmetnih
nastavnika, razrednika, strudnih suradnika i ravnatelja)
– aktivno uključivanje učenika, roditelja i lokalne zajednice u aktivnosti škole, te
zajedničko rješavanje problema
– suvremeno opremanje i korištenje nastavne tehnike i tehnologije u funkcionalnom
prostoru (rad u vlastitoj zgradi i jednoj smjeni, rad u specijaliziranim učionicama)
– aktivno uključivanje u provodenje zdravstvenog odgoja, građanskog odgoja,
ekološke problematike i njegovanje tradicije i obićaja ( provođenje projekata s
inicijativom i aktivnim uključivanjem učenika)
Vizija:.
– biti kvalitetna škola “Škola sretnih učenika”
– osiguravati ugodno razredno i školsko ozračje koje će motivirati učenike za učenje
tako daje svaki učenik uspješan u skladu sa svojim mogućnostima.

– biti kvalitetna škola “Škola sretnih učenika”
tako daje svaki učenik uspješan u skladu sa svojim mogućnostima.

Povijest škole

Ekonomska škola Sisak osnovana je i započela s radom 5.listopada 1956.godine. Ravnateljicom je bila imenovana Franciska Jakubin.

Prve je školske godine u prvi razred upisano 136 učenika. Od toga je bilo 95 redovitih učenika, dok su preostali učenici već bili zaposleni kao službenici bez stručne spreme potrebne za rad koji su obavljali.

Razvojni put Škole nije bio nimalo lak. U početku je bilo teško pronaći nastavnike. Danas taj problem ne postoji. Nadalje je bilo puno problema s prostorom, opremom i općim uvjetima za rad Škole. Ekonomska škola Sisak bila je osnovana, a da za nju nije bila osigurana prikladna školska zgrada. Do školske godine 1960./61. bila je smještena u zgradi u Lađarskoj ulici 1. U toj je zgradi Škola na raspolaganju imala svega četiri prostorije, i to poslije 14 sati.

1960. godine preseljena je na Trg hrvatskih branitelja, u zgradu Gimnazije Sisak. Uvjeti za rad u pretrpanoj gimnazijskoj zgradi nisu bili ništa bolji. Stanje se popravilo tek 1963. godine, kada je Škola preseljena u novu zgradu Osnovne škole Ivana Kukuljevića, gdje se i danas nalazi.

Ekonomska škola Sisak kao samostalna ustanova djeluje od 1.rujna 1992.godine. Sjedište joj je u Ulici kralja Tomislava 19. Svoju djelatnost obavlja na drugom katu školske zgrade kojom upravlja Osnovna škola Ivana Kukuljevića.

Škola raspolaže sa šest univerzalnih učionica i dvije specijalizirane učionice za vježbeničku tvrtku i informatiku. Pored prostora koji Škola samostalno koristi, dio prostora koristi zajedno s Osnovnom školom Ivana Kukuljevića, i to dvoranu za tjelesnu i zdravstvenu kulturu, igralište, predvorje te zelene površine.

Temeljna i stalna zadaća Ekonomske škole Sisak jest što uspješnije organizirati odgojno-obrazovni rad, da bi se ostvario nastavni plan i program za zanimanje Ekonomist, a od školske godine 2014./2015. i za zanimanje Poslovni tajnik u skladu sa Statutom Škole, zakonskim propisima, naputcima Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta, Upravnog odjela za prosvjetu, kulturu i šport Sisačko-moslavačke županije te zaključcima Školskog odbora  i Nastavničkog vijeća Škole.