NATJEČAJ

Ekonomska škola Sisak u šk.god. 2024./2025. upisuje dva razredna odjela u zanimanju EKONOMIST/ICA ( 44 učenika) i jedan odjel u zanimanju POSLOVNI TAJNIK/ICA (22 učenika).

U skladu s Odlukom o upisu učenika u 1. razred srednje škole u šk.god. 2024./2025. od 20. svibnja 2024., datum upisa u ljetnom upisnom roku bit će četvrtak 11. srpnja 2024. od 8.00 do 14.00 sati i petak 12. srpnja od 8.00 do 12.00. Za upis se dostavlja elektroničkim putem na srednje.e-upisi.hr (skenirano ili slikano):

– Upisnicu iz sustava Upisi.hr  potpisanu od roditelja i učenika

– Potvrdu liječnika školske medicine (ne obiteljskog liječnika, niti medicine rada) o zdravstvenoj sposobnosti kandidata za program u koji se upisuje

Ukoliko roditelj/skrbnik ne može dostaviti dokumentaciju na naveden način, istoga dana u navedeno vrijeme, dokumentacija se može osobno donijeti na adresu Marijana Celjaka 88b, Sisak u prostor Ekonomske škole Sisak (Ekonomska škola Sisak djeluje u prostoru Srednje strukovne škole Kotva).

Provjera predznanja stranog jezika (engleskog i njemačkog, za učenike koji su prijavili 1. strani jezik kojeg su učili manje od 4 god. u osnovnoj školi) za upis u 1.razred provest će se 3.7.2023. u 10.00 na gore navedenoj adresi, na pisani zahtjev učenika koji treba predati najkasnije 3 dana prije provjere u tajništvo škole.

Zdravstveni zahtjevi i funkcionalne sposobnosti potrebne za obrazovne programe Ekonomist i Poslovni tajnik preuzete su iz Jedinstvenog popisa zdravstvenih zahtjeva srednjoškolskih programa u svrhu upisa u 1. razred srednje škole (objavljen na www.mzos.hr).

Popis zdravstvenih zahtjeva za program obrazovanja Ekonomist: uredan vid, uredan sluh, uredan govor, uredna funkcija gornjih ekstremiteta, uredno kognitivno funkcioniranje.

Popis zdravstvenih zahtjeva za program obrazovanja Poslovni tajnik: uredna funkcija gornjih ekstremiteta, uredno kognitivno i emocionalno  funkcioniranje.

Uz opći uspjeh od 5.-8. razreda, predmeti koji se boduju u oba zanimanja su:

-Hrvatski jezik

-strani jezik (samo jedan)

-Matematika

-Povijest

-Geografija

-Tehnička kultura

Vrednuje se i natjecanje Mladih tehničara.

U zanimanju Ekonomist uči se jedan strani jezik i to Engleski jezik ili Njemački jezik. U zanimanju Poslovni tajnik uče se Engleski jezik ili Njemački jezik kao 1. strani jezik i  kao 2. strani jezik Njemački jezik (početni ) ili Španjolski jezik (početni).

Izborna nastava u 1. razredu u zanimanju Ekonomist je Obiteljski posao ili Globalno poslovno okruženje, a u zanimanju Poslovni tajnik izborni je predmet Latinski jezik.

Sve ostale informacije možete saznati preko poveznice https://www.upisi.hr/upisi/ , a za pitanja se možete obratiti na br. tel. 044 782 7897 ili na adresu elektroničke pošte vanja.licina@skole.hr.