Europski dan jezika

by | ruj 30, 2024 | Nekategorizirano

U tjednu u kojemu se obilježava Europski dan jezika naši učenici su pod vodstvom svojih nastavnica stranog jezika izrađivali plakate prigodnog sadržaja; o germanizmima, idiomatskim izrazima, učenju stranog jezika i geografskoj raspoređenosti jezika. Vježbali su izgovor na brzalicama i predstavili stečena znanja. Kruna tjedna bio je posjet učenika i učenica drugih, trećih i četvrtih razreda Filozofskom fakultetu u Zagrebu, točnije manifestaciji pod nazivom Festival jezika, gdje su učenici prisustvovali mnoštvu zanimljivih lingvističkih radionica. Neki su naučili osnove bugarskog i portugalskog, drugi su proširili znanje o njemačkom i engleskom jeziku, a treći su se upoznali s novotvorenicama na hrvatskom jeziku, teorijom prevođenja, onomastikom. Sve u svemu, iza nas je jedan jezično bogat tjedan kakvoga se veselimo ponoviti i sljedece godine.