DRŽAVNA MATURA – OBJAVA KONAČNIH RAZULTATA I PODJELA POTVRDA O POLOŽENIM ISPITIMA

by | srp 17, 2024 | Vijesti

Poštovani pristupnici,

Objava konačnih rezultata državne mature je 17.7.2024. u 12 h.

Rok prijava za upis na studijske programe istječe 17.7. u 13:59. (ako visoko učilište nije odredilo raniji rok).

U isto vrijeme, 17.7. u 13:59, istječe i rok za promjenu prioriteta i brisanje studijskih programa (VRLO VAŽNO!).

Ne obrišete li studijske programe koje ne želite upisati, a na njih ostvarite pravo upisa, fakultet će vam zaračunati oportunitetni trošak (trošak školarine).

Objava konačnih rang lista za upis na studijske programe je 17.7. iza 15:00.

Podjela potvrda o položenim ispitima državne mature biti će 19.7.2024. od 9:00 h (9:00 – 4.a, 9:10 – 4.b, 9:20 – 4.c). Pristupnici koji nisu u mogućnosti osobno preuzeti potvrdu i za koje će to napraviti druga osoba trebaju drugoj osobi dati punomoć ovjerenu kod javnog bilježnika (ovo se odnosi i na roditelje te članove obitelji). Mole se pristupnici da ne šalju roditelje i druge osobe bez punomoći na podjelu potvrda.

Sve potvrde koje pristupnici ne podignu u tom terminu, biti će dostupne u tajništvu u terminima rada sa strankama.

Pristupnici koji imaju upise na visoka učilišta prije termina podjele potvrda ne mogu dobiti potvrde prije samog termina podjele (raniji ispis potvrda nije moguć). U takvim slučajevima kod upisa prilažu ostalu dokumentaciju koju zahtjeva visoko učilište i svoj upisni broj (vidljiv u sustavu postani-student).

Za sva pitanja i nedoumice javite se ispitnom koordinatoru već navedenim elektroničkim kanalima.

Mole se pristupnici da se drže navedenih uputa i rokova.

Ivan Milatović

Ispitni koordinator