Sudjelujemo na Virtualnom sajmu vježbeničkih tvrtki

Autor: Sanja Siljanoska, 31. 3. 2021.

Prva ekonomska škola iz Zagreba i Ekonomska i birotehnička škola iz Bjelovara pokrenule su na eTwinning portalu projekt Virtualni sajam vježbeničkih tvrtkiOvim projektom promiče se izvrsnost, jednaki uvjeti obrazovanja za sve učenike, praktičan rad učenika kao i stjecanje socijalnog kapitala među svim dionicima. Naša škola sudjeluje kao škola partner.

Našu školu predstavljaju vježbeničke tvrtke učenika četvrtih razreda: VT Bee Bee d.o.o. (učenice Maja Ferenčak, Barbara Šimunović i Josipa Žnajder) i VT Prirodella d.o.o. (učenice Tea Panežić, Sara Stipić i Nives Vujnović).

Projekt se provodi na eTwinning mreži na državnoj razini od 10.02.2021. do 30.04.2021.

Virtualni sajam vježbeničkih tvrtki je projekt namijenjen učenicima koji se tijekom obrazovanja susreću s nastavnim predmetom vježbenička tvrtka kako bi se učenicima omogućila komunikacija, suradnja i stjecanje praktičnih iskustava na nacionalnoj razini.

Projekt je nastao kao posljedica sljedećih događaja:

- nedovoljan broj smotri/sajmova vježbeničkih tvrtki na državnoj razini,

- ukidanje sustava SUVT,

- uvjeti pandemije.

Svaku vježbeničku tvrtku predstavlja tim od tri učenika koji mora izraditi:

- video u kojem će predstaviti vježbeničku tvrtku,

- prezentaciju o društvenoj odgovornosti vježbeničke tvrtke,

- promidžbene materijale.

Očekivani ciljevi projekta su:

- uključivanje minimalno petnaest škola iz Republike Hrvatske koje u svom djelovanju provode predmet Vježbenička tvrtka,

- stvaranje baze učeničkih radova s primjerima dobre prakse,

- stvaranje baze podataka za daljnju komunikaciju vježbeničkih tvrtki,

- stvaranje socijalnog kapitala u uvjetima pandemije.

U projektu sudjeluje 70 škola iz cijele Hrvatske, preko 300 učenika i 90 nastavnika.

Našim učenicima želimo puno uspjeha u ovom projektu. Pratit ćemo njihov rad te sve objavljivati na mrežnim stranicama Škole. yes

« Travanj 2021 »

Ekonomska škola Sisak / Kralja Tomislava 19, HR-44103 Sisak / ss-ekonomska-sk.skole.hr / ured@ss-ekonomska-sk.skole.hr