Debatni klub

Cilj:

Unaprjeđivanje kvalitete javnog govora i javne rasprave, promicanje slobodne razmjene ideja, tolerancije i kritičkog mišljenja, edukacija i uključivanje djece i mladih u rasprave o demokraciji, građanskom društvu, općim i posebnim ljudskim pravima te drugim društvenim pitanjima, poticanje djece i mladih na aktivan odnos prema društvenim pitanjima, poticanje djece i mladih na aktivno i odgovorno sudjelovanje u životu zajednice i civilnog društva, organiziranje mladih s ciljem kvalitetnog provođenja slobodnog vremena, približavanje mladih EU i njenim prednostima. Stečena znanja će učenicima velike pomoći pri razvijanju kritičkog mišljenja te strukturiranom i retorički oblikovanom iznošenju vlastitih stavova.

Namjena aktivnosti:

Promicanje razvijanja svijesti mladih o demokratskim vrijednostima, poput zaštite manjina, zaštite ljudskih prava, važnosti sudjelovanja u civilnom društvu, principima demokracije i slično.

Nositelji:

Članovi Debatnog kluba Ekonomske škole Sisak i Sanja Dvorneković Tomšić.

Način:

Projektni rad s učenicima koji uključuje – prikupljanje ideja, razradu ideja, odabir sudionika u debatama, redoviti tjedni sastanci i izvanredni sastanci prije natjecanja i prijateljskih susreta.

Vremenik:

Tijekom školske godine 2015./2016., 35 sati.

Troškovnik:

Detalji će biti razrađeni i prikazani u skladu s vremenikom objave Županijskih i Državnih natjecanja.

Način vrednovanja:

Pohvale, priznanja, simbolične nagrade.

« Prosinac 2018 »

Ekonomska škola Sisak / Kralja Tomislava 19, HR-44103 Sisak / ss-ekonomska-sk.skole.hr / ured@ss-ekonomska-sk.skole.hr